GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 2153483
*
nr 215 3483
Vas
Argenta, skador, H.21
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 16:49:19
1
300 kr
16/2 20:03:43
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar skador vas wilhelm kåge
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:48
-
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:09
-
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:07
-
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:09
-
6532 Vas
+ skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:50
*
Vas
nr 215 3483
Vas
Argenta, skador, H.21
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/2 16:49:19 | 1 | 300 kr |
| 16/2 20:03:43 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar skador vas wilhelm kåge
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:48 -
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:09 -
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:07 -
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:09 -
6532 Vas
+ skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:50



